26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2021 09:55

Фото без опису      26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік  Радянського Союзу.

Із нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи окремим категоріям громадян Ямпільською селищною радою в рамках селищної комплексної програми соціального захисту населення на 2021 рік надано щорічну грошову допомогу до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії.

Таку допомогу отримали учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії – 4 особи по 500 гривень,  2 категорії – 12 осіб по     300 гривень та 2 дружини померлих громадян із числа ліквідаторів смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою по 500 гривень. Усього ж матеріальну допомогу  отримали 18 громадян, які проживають на території  Ямпільської селищної громади.

Прочитати розлогу історичну довідку Українського інституту національної пам’яті про момент катастрофи та її ліквідацію, масштаби аварії й реакцію радянської влади можна за посиланням  https://cutt.ly/TvsBId6