Ямпільська селищна рада може виступати з ініціативою щодо здійснення перевірки Державною службою України з питань праці щодо порушення законодавства про працю та зайнятість населення

Дата: 17.05.2021 14:27

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання» № 1320-IX, який був ухвалений парламентом 4 березня 2021 року, дозволяє органам місцевого самоврядування здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю на підприємствах, в установах та організаціях комунальної власності відповідних територіальних громад.

Проте, органи місцевого самоврядування також можуть виступати з ініціативою щодо здійснення державної перевірки та звертатися до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, чи його територіального органу (Державна служба України з питань праці) щодо порушень суб’єктом господарювання (підприємства, що не перебувають у комунальній власності, а також стосовно фізичних осіб – підприємців, які використовують працю найманих працівників) законодавства про працю та зайнятість населення.

Виходячи із вищевикладеного, Ямпільська селищна рада наполегливо рекомендує усім підприємцям здійснювати свою діяльність згідно чинного законодавства про працю в частині оформлення усіх найманих працівників.

Одночасно повідомляємо, що селищною радою постійно проводиться аналіз надходження податку на доходи фізичних осіб в розрізі платників.