ЩОДО ФОРМУВАННЯ ТАРИФІВ НА ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ЯМПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Дата: 25.05.2021 16:46

Ямпільська селищна рада доводить до населення, що з 1 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію Закон України  від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі — Закон), практична реалізація норм і положень якого, зокрема, що регулюють надання та оплату комунальних послуг, здійснюватиметься з переходом на нові договірні відносин між виконавцями комунальних послуг і споживачами.

По-перше, передбачено, що до дати набрання чинності договорами про надання комунальних послуг, укладеними за правилами, визначеними цим Законом (тобто, до дати набрання чинності новими договорами про надання послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами), договори про надання комунальних послуг, які укладені до введення в дію цього Закону (тобто, до 01.05.2019), зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами (пункт 3 розділу VI Закону);

По-друге, передбачено, що нові договори про надання комунальних послуг між споживачами та виконавцями цих послуг мають бути укладені протягом одного року з дати введення в дію цього Закону (тобто, до 01.05.2020) (пункт 3 та 4 розділу VI Закону);

Разом з тим зазначаємо, що після 01.05.2019 у органів місцевого самоврядування та НКРЕКП відсутні повноваження щодо встановлення (у тому числі за результатами коригування) тарифів на комунальні послуги, що надавалися виконавцями комунальних послуг за відповідними договорами, укладеними до 01.05.2019.

Тож до моменту укладення нових договорів про надання комунальних послуг за вимогами і правилами Закону, нарахування плати за комунальні послуги підприємствами  тепло-, водопостачання та водовідведення здійснюється відповідно до умов договорів, укладених до 01.05.2019.

Звертаємо увагу, що з 01.05.2019 Законом змінено не лише назви комунальних послуг, а й змінено підходи до їх надання, обліку, адміністрування, порядку формування та встановлення тарифів.

Застосування тарифів на комунальні послуги, передбачених статтею 5 Закону (послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами), які встановлені уповноваженими органами (органами місцевого самоврядування та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) після 01.05.2019, може здійснюватися виключно в умовах переходу на нові договори про надання комунальних послуг.

Виходячи із вищевикладеного, Ямпільська селищна рада була змушена відмовити ТОВ «Водолій-БС» у коригуванні тарифів, які були прийняті до 01.05.2019. Підприємству було запропоновано розробити та затвердити новий базовий тариф на надання послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, який буде прозорий , обґрунтований та зрозумілий для мешканців селища.

На даний час ТОВ «Водолій-БС», відповідно до діючого законодавства, повинно надати повний перелік документів, який необхідний для затвердження  нового тарифу.

Тільки після отримання повного переліку документів може бути розпочата процедура публічного обговорення з подальшим винесенням питання на розгляд виконавчого комітету селищної ради.