До уваги співвласників багатоквартирних будинків! Варіанти управління багатоквартирним будинком

Дата: 25.06.2021 10:31

Із 1 липня 2015 року запрацював Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015
№ 417-VIII (далі — Закон № 417). Цим же Законом істотні зміни було внесено до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 № 2866-III (далі — Закон про ОСББ).

Управління багатоквартирним будинком — це вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов’язків співвласників, пов’язаних із володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку (п. 8 ст. 1 Закону № 417).

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону № 417 визначені такі можливі форми управління багатоквартирним будинком за рішенням співвласників:

1) самостійно співвласниками;

2) усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю;

3) усі функції з управління може здійснювати об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі — ОСББ) чи асоціація об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (далі — асоціація ОСББ).

У разі якщо протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна і складові послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства (наказ Мінрегіонбуду №150 від 13.06.2016 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку»).

Згідно з рішенням виконавчого комітету Ямпільської селищної ради № 84 від 28.05.2021 було оголошено конкурс з 08.06.2021 по 08.07.2021 на призначення управителя багатоквартирного будинку на території Ямпільської селищної ради, в якому не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласники якого не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком. За результатами конкурсу буде визначено переможець, з яким буде укладено договори про надання послуги з управління багатоквартирними будинками терміном дії з 01.08.2021 до 01.08.2022. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк з укладанням додаткової угоди.

Згідно Закону № 417 якщо протягом дії договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеного за результатами конкурсу, співвласники приймуть рішення про зміну форми управління багатоквартирним будинком або про обрання іншого управителя, співвласники мають право достроково розірвати такий договір, попередивши про це управителя, призначеного на конкурсних засадах, не пізніш як за два місяці до дня розірвання договору.

З формами управління багатоквартирним будинком можно ознайомитись більш детально на офіційному сайті Ямпільської селищної ради - https://yampil-rada.gov.ua:

Формами управління багатоквартирним будинком