Рятувальники Сумщини закликають громадян бути обережними під час Івана Купала та нагадують про правила відпочинку на водоймах

Дата: 07.07.2021 09:39

Традиційно, в ніч з 6 на 7 липня відзначається свято Івана Купала. Супроводжується воно запусканням дівочих вінків у воду, стрибками через ритуальне вогнище та купанням у водоймах. Проте, якщо втратити пильність та не дотримуватися правил безпеки під час святкування, існує ризик втопитися та отримати опіки.

Так, з початку літа на водоймах країни потонуло вже 242 людини, з них - 39 дітей. Тільки за добу 5 липня кількість утоплень становила 8 осіб. Переважна більшість випадків сталися через грубі порушення правил безпеки. Саме про це напередодні Івана Купала попереджали громадян фахівці Служби порятунку.

Надзвичайники застерігають від необачної поведінки, як під час свята Івана Купала, так і протягом усього купального сезону.

Крім того, фахівці ДСНС наголошували, що карантин, попри послаблення, й досі діє, проте він не матиме ефекту, якщо громадяни будуть порушувати встановлені обмеження.

У підсумку, рятувальники зазначили, що вирушаючи відпочивати у місця з підвищеним рівнем небезпеки, а саме на річку чи ставок, головна умова дозвілля - посилена увага та відповідальність.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій радить дотримуватися наступних правил:

• Для купання обирайте лише спеціально обладнані місця;
  • Уникайте водойм із швидкою течією та не плавайте наодинці;
  • У воді купайтеся лише у світлу пору доби;
  • Не заходьте у воду у стані алкогольного сп'яніння;
  • Не стрибайте через “купальний вогонь”, якщо не впевнені у своїх силах;
  • Не залишайте без нагляду ритуальне багаття, щоб не спровокувати пожежу;
  • Не дозволяйте дітям самостійно відвідувати водойми.
  • Дотримуйтесь соціальної дистанції та правил особистої гігієни.

Пам'ятайте, що найбільш дієвий превентивний метод — це ваша власна обачність!

За матеріалами Головного управління ДСНС у Сумській області.