Збережемо майбутній урожай від вогню!

Дата: 20.07.2021 10:28

У зв’язку з початком збиральної кампанії на Ямпільщині, селищна рада нагадує про необхідність дотримуватись правил пожежної безпеки.

Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, людська недбалість і безвідповідальність. Отже збереження врожаю від вогню – задача не тільки хліборобів і співробітників ДСНС, а і всіх громадян. Не можна забувати, що приборкати пожежу на полі, яка швидко може набути великих масштабів, дуже складно. Гасіння тут пов’язане з подоланням значних труднощів, затратою немалих матеріальних засобів і людських ресурсів. Вогонь на відкритій території у безвітряну погоду може розповсюджуватися зі швидкістю 1 мс, а у вітряну – до 10 мс; водночас висота полум’я тут часто сягає 2 м. Тому напередодні збиральної кампанії рятувальники приділяють значну увагу навчанню населення правилам поводження з вогнем, адже більшість пожеж на відкритих територіях у літній період виникає через недбалість.

Нагадуємо мешканцям та гостям громади:

- будьте вкрай обережні при поводженні з відкритим вогнем;

- не паліть та не розводьте багаття поблизу хлібних масивів, в місцях зберігання та переробки врожаю;

- слідкуйте за тим, щоб діти не бавилися сірниками, запальничками, смолоскипами поблизу хлібних масивів;

- заборонено полювати в хлібних масивах і поблизу них.

Звертаємось до тих, від кого залежить збереження нового врожаю: суворо дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки, не будьте безвідповідальними чи байдужими. При виявленні найменшого загоряння негайно телефонуйте за номером «101»! Тільки спільними зусиллями рятувальників і громадян можна створити надійний заслін від пожеж!