До уваги!

Дата: 12.10.2021 14:37

Шановні жителі громади!

Спалювання сухих рослинних залишків стало настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, здоров’ю та життю людей.

Нікому не подобається дихати димом від тліючого листя чи горіння бур’янів. Їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей. До складу  продуктів горіння входить чадний газ, важкі метали, канцерогенні сполуки. Саме вони стають причиною неприємного відчуття у горлі та кашлю. Особливо чутливі до нього алергетики та астматики. До того ж, у сухій траві часто приховується сміття, небезпечне для спалювання.

У населених пунктах спалювання сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости ще й у неконтрольоване горіння, яке загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Окрім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від багаття може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

Тому, виконавчий комітет Ямпільської селищної ради вкотре нагадує вам про заборону випалювання трави, гілля, сміття, відходів, тощо.

Шановні мешканці громади! Не спалюйте листя, гілля, не робіть шкоди своєму здоров’ю та навколишньому середовищу, в якому мешкаєте Ви та Ваші родини. Будьте господарями своєї рідної землі! Бережіть своє майно, природу та здоров'я!

Звертаємо увагу, що самовільне випалювання рослинності відповідно до ст. 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу:

– для громадян: 180 – 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 060-6 120 грн);

– для посадових осіб: 900 – 1 260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15 300-21 420 грн).