Відділ економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності

12 Квітня, 2024 р., 14:54
Звертаємо вашу увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 15 березня 2024 року № 300, були внесені зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. № 918 (далі – Порядок).
11 Квітня, 2024 р., 15:27
Благодійна організація «ВЕСТ СУППОРТ В УКРАЇНІ» виконує партнерську програму спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (далі – ФАО (англ. Food and Agriculture Organization, FAO).
01 Квітня, 2024 р., 14:55
Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 300 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції». Цей Порядок був затверджений у 2022 році постановою  від 16 серпня 2022 р. № 918 .
26 Березня, 2024 р., 13:36
Від якості  обраного  для  посіву насіння залежить безліч дуже важливих характеристик  майбутніх рослин - врожайність, повноцінність розвитку, стійкість до захворювань і шкідників, витривалість. А  вже зараз на ринку та у магазинах  продається насіння овочевих та квіткових рослин. Одночасно зростає ризик придбати некондиційне (таке, що за своїми якісними показниками не відповідає вимогам нормативних документів) насіння. Щоб при покупці  насіння овочевих і квіткових рослин, саджанців  або  розсади не придбати карантинних  шкідників, хвороб і бур’янів слід дуже  серйозно поставитися до придбання насіння.  Відповідно до Закону України «Про карантин рослин» ввезення в Україну, вивезення з України, вивезення з карантинних зон або ввезення до них об’єктів регулювання всі партії насіння, призначені для реалізації  повинні мати фітосанітарний або карантинний сертифікат, що засвідчує фітосанітарний стан рослинної продукції.    Приватні підприємці,  які займаються торгівлею на ринку об’єктами регулювання (насіння, саджанці, розсада, квіти, свіжі овочі та фрукти, тощо) повинні мати копії фіто санітарних документів, що підтверджують їх походження та здійснення фітосанітарного контролю. При купівлі  насінневого  та посадкового матеріалу вимагайте у продавця сертифікат, який видають виробнику на кожну партію насіння та посадкового матеріалу (або його ксерокопію). Огляньте уважно упаковку, перевірте дату виготовлення, наявність всіх реквізитів виробника, тощо. Зверніть увагу на цілісність пакування, зовнішній  вигляд пакетика. Небажано купувати посадковий матеріал на ринках у випадкових місцях, у кращому випадку він виявиться низькоякісним. Сьогодні багато якісного насіння українського походження. Пам’ятайте, що якісне насіння не може бути дешевим.
12 Березня, 2024 р., 13:10
З метою попередження випадків отруєння бджіл у наслідок застосування пестицидів та налагодження ефективної комунікації органів місцевого самоврядування, бджолярів та сільгоспвиробників 12 березня 2024 року було проведено семінар-нараду з актуальних питань бджільництва. У заході взяли участь спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, представники Ямпільської селищної ради, сільськогосподарських підприємств Шосткинського району,  фермери та бджолярі.
07 Лютого, 2024 р., 14:54
  Як використати грантові кошти для стартапу чи розвитку вже існуючого бізнесу? Як гранти можуть допомогти у відновленні громади та сталому розвитку? Запрошуємо на онлайн-вебінар «Гранти як дієвий інструмент для розвитку бізнесу та відновлення громад». Організатори: Департамент міжнародного співробітництва та економічного розвитку Сумської ОДА та Grant Guide UA.
07 Лютого, 2024 р., 14:52
     З 5 лютого українці, які хочуть отримати гранти для започаткування чи розвитку переробного бізнесу, можуть подавати заявки на першу цього року хвилю. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.  “Розвиток переробної галузі - стратегічний напрямок Уряду, ми маємо виробляти більше готової продукції з високою часткою доданої вартості як для споживання в середині країни, так і для експорту. Нашою метою є збільшити частку переробної промисловості у ВВП країни до 20%, що відповідає стандарту ОЕСР. Тому стимулюємо розвиток переробних підприємств через грантові програми. На сьогодні гранти від держави на започаткування чи розширення переробного бізнесу отримали вже 660 підприємств на 3,3 млрд грн. Цього року ми заклали фінансування на видачу ще 1 000 таких грантів загалом на 5,4 млрд грн”, - повідомила Надія Бігун.
21 Жовтня, 2023 р., 12:04
Міжнародна гуманітарна організація Save the Children у співпраці з у співпраці з Центром Підтримки Бізнесу та Економічного Розвитку раді оголосити проєкт грантової допомоги для відновлення та підтримки економічного розвитку постраждалих громад Сумської області (Шостківський район, Конотопський район, Охтирський район).
10 Жовтня, 2023 р., 10:02
Представляємо Вам наш щомісячний Грантовий Дайджест, який допоможе вам знайти фінансування для різних галузей і проектів.