2020

27 січня 2020 року комісія, створена розпорядженням селищного голови здійснила виїзд в с. Ростов. Метою комісії була перевірка фактів, викладених у колективному зверненні мешканців села. Жителі скаржилися на негативну ситуацію, яка склалася в населеному пункті з тих пір як почав свою діяльність з виробництва деревного вугілля гр. М. Нагадуємо, що у 1995 році отриманий державний акт на право постійного користування землею в с. Ростов загальною площею 1,25 га для будівництва виробничих приміщень сільськогосподарським кооперативом «Імпульс». У зверненні від 54 мешканців зазначено, що від діяльності підприємця у них «погіршується здоров’я, загострюються хронічні захворювання». Їдкий дим негативно впливає і на наймолодших мешканців села, спричиняючи сильний кашель, нудоту, головні болі.

Під час роботи  комісії були присутні 20 мешканців населеного пункту, дільничний інспектор поліції Максим  Хомутов. Власник виробничих приміщень гр. Микола Московко, хоча і обіцяв бути, але за п’ять хвилин до прибуття комісії виїхав, зазначивши по телефону, що захворів.

На момент перевірки працювали дві печі кустарного виробництва – цистерни. Одна піч, в якій проходив процес піролізу, дуже сильно диміла, розповсюджуючи їдкий біло-жовтий дим на значну територію.

Присутні мешканці зазначили, що бувають моменти коли всі печі працюють, то за димовою завісою не видно предметів. А ще розповіли, що весь одяг, предмети вжитку просякнуті димом; сажа і попіл восени встеляли городину, яку довго треба було відмивати, щоб вживати у їжу.

Селищний голова пообіцяла підготувати матеріали до контролюючих і правоохоронних органів ( це їх компетенція) з проханням сприяти у детальному вивченню проблеми та  закриттю виробництва деревного вугілля.

21 січня 2020 р. Ямпільський селищний голова Наталія Цибулько провела виїзне засідання в с. Прудище. На зустріч з’явилися депутат Ямпільської селищної ради Олександр  Бондар, завідуюча Прудищанським ОДР Ірина Фесенко та  9 мешканців. Наталія Миколаївна розповіла присутнім про заходи, які були виконані в 2019 році по 3 населених пунктах: Прудище, Ольгине, Ростов, а саме: визначені межі населених пунктів сіл Ольгине і Ростов; виконати роботи по с. Прудище не змогли, так як у попередньому проєкті за 2003 рік відсутні земельні ділянки декількох домогосподарств, не всі зазначені приватні будинки та об’єкт дозвілевої роботи. Для того щоб визначити правильно межі населеного пункту с. Прудище, необхідно замовити генеральний план, вартість якого в цінах 2020 р. становить від 90 тис. грн. Таких коштів поки що не передбачили в бюджеті. Також  сплачені кошти 2 мешканцям, по 2000,00 грн кожному, згідно селищної цільової програми «Надання допомоги мешканцям з онкологічними захворюваннями». Одному мешканцю з села надається щомісячна допомога по 200,00 грн. на проїзд до місця лікування, згідно селищної цільової програми «Надання допомоги хворим нефрологічного профілю…».Селищна рада придбала акустичну установку в Прудищанський ОДР за  5000,00 грн., що дає змогу більш якісно і ефективно проводити вечори відпочинку і культурно-розважальні заходи. Здійснене чищення колодязя в  с. Ростов – 3000,00 грн. та надана допомога у проведенні заходів до Дня святого Валентина, 8 Березня, Дня захисту дітей, Дня села Прудище, Дня захисника України, 2 новорічних святкових заходів.

Селищний голова ознайомила із запланованими заходами, які будуть здійснені у 2020 році. Так, у бюджеті  передбачені кошти на капітальний ремонт зовнішнього освітлення вул. Джерельна і Соснова  в с. Ростов у сумі 90000,00 грн., на установлення кілець у шахтовий колодязь в с. Ростов, на чищення   колодязів  у с. Прудище  та підсипання доріг комунальної власності.

На зустрічі мешканці села Прудище звернулися з проханням додатково установити 1-2 ліхтарі на вулиці Комарова, так як в одному місці дуже довгий затемнений відрізок,  (Наталія Миколаївна пообіцяла виконати роботи під час проведення будівельно -монтажних робіт в с. Ростов) та здійснити чищення 3 шахтових колодязів, які теж запланували  очистити  за допомогою помпи у ближчі дні.                                                               Мешканців села Ростов турбувало питання випалювання деревного вугілля підприємцем. З цього питання вони вже  зверталися до правоохоронних органів, але поки що позитивних результатів не має. Зазначили, що зараз  вони збирають підписи під колективним зверненням до селищної ради. Голова пообіцяла ознайомитися з ситуацією і сповістити всі контролюючі та правоохоронні органи .

Також мешканці сіл поскаржилися на поганий зв'язок операторів мобільного зв’язку «Київстар».

За зверненням мешканки с. Ольгине, яка розповіла, що  на цвинтарі невідомі  розкрадають металеву огорожу, заступник селищного голови Юрій Кучернос   разом із дільничним  інспектором  Максимом Хомутовим  побували на місцевому кладовищі, перевірили масштаби крадіжки, поспілкувалися з мешканцями. Як завжди, ніхто нічого не бачив.