Пам’яті героїв Крут

29 січня минає 100 років героїчного бою під Крутами, що відбувся під час наступу московсько-більшовицьких військ на Київ у 1918 році та який став символом стійкості і патріотизму української молоді.

            Бій під Крутами є одним із кривавих епізодів радянсько-української війни, яка розпочалася наприкінці грудня 1917 року. Він відбувся біля залізничної станції Крути (між Бахмачем і Ніжином). Українські сили нараховували близько 1000 осіб та складалися із старшин та курсантів старших курсів 1-ої Київської військової школи ім. Богдана Хмельницького – майбутніх кадрових офіцерів. Більшовицькі сили нараховували близько 6 тис. солдатів та балтійських матросів. За різними даними, втрати молодих захисників України становлять від 80 до 100 загиблих у бою і страчених після нього. Зі сторони ворога полягло не менше 300.

            Бій мав вагоме історичне значення, бо затримав більшовиків на декілька днів і дав змогу уряду Української народної республіки , вперше, за 150 років із часу скасування гетьманщини, добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

            У цей день в Ямпільській селищній раді селищним головою було проведено бесіду з елементами розповіді про стійкість і героїзм захисників України 1918 р., які передали стяг патріотизму і мужності сучасному поколінню захисників, які так же гідно відстоюють цілісність і свободу України на сході.  

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *