Про оформення нерозподілених та невитребуваних     земельних часток (паїв)

Дата: 21.04.2021 10:56

Фото без опису  Відповідно до Указу Президента України  «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 08.08.1995 року № 720/95 , було проведено паювання земель, між членами  та пенсіонерами, які працювали на момент паювання у сільськогосподарських підприємствах.

Громадяни, які зареєстрували право власності на земельні частки (паї) використовують їх самостійно або надають в оренду сільськогосподарським підприємствам.

Орендодавцями невитребуваних земельних ділянок і паїв померлих громадян, які не успадковані більше шести місяців з дня відкриття спадщини є особа, яка управляє спадщиною, тобто селищна рада.

Селищна рада нагадує, що у  разі  якщо  до  1  січня  2025 року власник невитребуваної земельної  частки  (паю)  або  його  спадкоємець  не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.
           З 1 січня 2025 року  після формування у  земельну  ділянку  невитребуваних земельних часткок (паїв)  за рішенням селищної ради           (у   разі   необхідності  формування)  за  заявою ради, на підставі рішення суду передається у комунальну власність   територіальної   громади, у порядку визнання майна безхазяйним.