Уряд посилює адресність надання житлових субсидій для соціальної підтримки населення

Дата: 29.04.2021 17:06

Фото без описуУрядом 14.04.2021 прийнято постанову Кабінету Міністрів України       420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Постановою передбачено, що у травні 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у травні — вересні 2021 року, буде призначена починаючи з травня 2021 року.

Постановою переглянуто підходи до врахування майнового стану, зокрема під час призначення житлових субсидій будуть враховуватись отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів тощо;

скасовано діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається;

посилено вимоги під час призначення житлових субсидій у частині здійснення одноразових вартісних покупок, наявності банківських депозитів, здійснення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, тощо.

Житлова субсидія не буде призначатись, якщо:

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності:

- транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа);

- більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення.