ЩО ТАКЕ ВАРІАНТ “ДЕЛЬТА”?

Дата: 22.09.2021 09:18

Фото без описуНа думку ВООЗ, найбільша проблема, яку становить дельта-варіант COVID-19, — це його висока заразність. Усюди, де виявляють цей варіант, він швидко передається від людини до людини. Станом на 10 серпня варіант “Дельта” було зареєстровано в 142 країнах, і очікується, що він продовжить поширюватися.

Чи варіант “Дельта” більш заразний?

Так. “Дельта” дуже заразний — він приблизно вдвічі заразніший за попередні варіанти. Однак уже звичні запобіжні заходи — уникання скупчення людей, дотримання дистанції та носіння масок — працюють і проти дельта-варіанта.

Чи наявні вакцини ефективні проти варіанта “Дельта”?

Так. Затверджені ВООЗ вакцини від COVID-19 мають високу ефективність у запобіганні важкому перебігу захворювання і смерті, в тому числі і від варіанта “Дельта”. Коли настане ваша черга, обов’язково зробіть щеплення. Важливо пам’ятати: якщо вакцина передбачає введення двох доз, то тільки два щеплення дадуть вам максимальний захист.

Вакцини захищають від захворювання більшість людей, але жодна вакцина не є на 100 відсотків ефективною. Невелика кількість щеплених людей може заразитися COVID-19; такі випадки називають «проривним інфікуванням», і переважно вони мають легші симптоми (або легкий перебіг). Тож якщо ви живете в регіоні, де рівень передачі COVID-19 високий, вам рекомендовані додаткові запобіжні заходи. Якщо ви повністю вакциновані, але у вас з’явилися симптоми COVID-19, порадьтеся з лікарем щодо того, чи потрібно вам пройти обстеження.

Прочитайте більше про вакцини проти COVID-19 і про те, що потрібно знати до, під час та після вакцинації.

Чи діти більш схильні підхопити дельта-варіант?

Варіант “Дельта” не націлений саме на дітей — рівень зараження зростає в усіх вікових категоріях. Оскільки “Дельта” є заразнішим за інші варіанти, підхопити його ризикують насамперед ті, хто веде активне соціальне життя, а також невакциновані люди.

Дізнайтеся, як говорити з дитиною про COVID-19.

Як захистити себе та свою родину від варіанта “Дельта”?

Стежте за тим, як поширюється COVID-19 у вашій громаді, та дотримуйтеся вказівок місцевої влади. Загалом що вищий рівень поширення, то вищий потенційний ризик заразитися у громадському місці. Ось кілька ключових способів захистити себе та близьких:

Уникайте людних місць, дотримуйтесь дистанції з іншими людьми.

Добре провітрюйте всі приміщення, адже що може бути простіше, ніж відкрити вікно?

Надягайте маску, коли перебуваєте у громадських місцях, де фізичне дистанціювання неможливе.

Регулярно мийте руки з милом або обробляйте їх спиртовмісним антисептиком.

Як тільки буде можливість, зробіть щеплення. Затверджені ВООЗ вакцини проти COVID-19 є безпечними та ефективними.

Перегляньте відео про правила поведінки під час пандемії.

Що таке варіант “Дельта-плюс”?

Варіант “Дельта-плюс” містить нову мутацію шипоподібного білка, за допомогою якого вірус проникає у клітини людини. Цей варіант тісно пов'язаний із дельта-варіантом, тому й у назві та сама літера грецького алфавіту. Наразі виявлено відносно небагато випадків зараження “Дельта-плюс”.