ПОСЛУГА РАННЬОГО ВТРУЧАННЯ

Дата: 12.11.2021 10:36

Фото без описуУ випадку, коли у дитини є порушення розвитку або загроза їх появи, час є дуже коштовним.

Саме для того, щоб не лише такі діти, але й родини загалом якомога швидше отримали фахову допомогу та підтримку, і створена послуга раннього втручання.

Допомогти дитині з особливостями розвитку адаптуватися й поліпшити якість життя всієї сім’ї – основне завдання фахівців раннього втручання.

ЩО ТАКЕ РАННЄ ВТРУЧАННЯ?

Раннє втручання – це міждисциплінарна сімейноцентрована система допомоги дітям раннього віку (від народження до 3-х років) із порушеннями розвитку та дітям груп біологічного й соціального ризику, спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини.

Раннє втручання надає свої послуги насамперед дітям перших років життя, оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних чинників ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу в ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу і є можливість запобігати появі обмежень як у функціонуванні сім’ї, так і в фізичному та психосоціальному розвитку дитини.

Причини загрози можуть бути різними:

• уже встановлений медичний діагноз;
  • несприятливі перинатальні чинники (наприклад, недоношеність, низька маса після народження, асфіксія, штучна вентиляція легень тощо);
  • неблагополучні зовнішні обставини розвитку дитини.

ЯК ПРАЦЮЄ РАННЄ ВТРУЧАННЯ

Враховуючи, що дитина розвивається під впливом навколишнього середовища, головним принципом раннього втручання є принцип сімейноцентрованої послуги. Тобто отримувачем послуги є вся сім`я. Батьків (або інших законних представників) дитини навчають, як прийняти особливості дитини і створити умови, що максимально сприятимуть її розвитку.

З метою визначення потреби громади у послузі раннього втручання просимо батьків самостійно визначити розвиток дитини, шляхом проходження тестування у формі анкети на сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням http://bit.ly/eci_xx_screening