Нові правила сплати акцизу за тютюн з 1 травня 2022 року

Дата: 16.05.2022 11:38

3 травня Уряд затвердив механізм розподілу між бюджетами місцевого самоврядування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів. Таке рішення прийнято на виконання Закону України від 30.11.2021 №1914-IX, яким змінюється механізм справляння акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів.

Закон передбачає перенесення на виробників та імпортерів тютюнових виробів обов’язку сплати 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів. До 1 травня 2022 року такий обов’язок було покладено на суб’єктів роздрібної торгівлі.

На обсяг акцизного податку, що підлягає зарахуванню до відповідного місцевого бюджету, впливає вартість реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів на відповідній території з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Ямпільська селищна рада звертається до суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами на території громади, щодо необхідності в повній мірі проводити розрахункові операції з продажу тютюнових виробів через реєстратори розрахункових операцій та відповідального ставлення для забезпечення наповнення бюджету громади.