З 1 серпня в Україні запроваджені електронні рецепти на антибіотеки

Дата: 03.08.2022 11:01

З 1 серпня в Україні розпочався перехідний період запровадження електронних рецептів на антибіотики та введено заборону на їх продаж без рецепту.

Як отримати електронний рецепт на антибіотики

Електронний рецепт на антибіотики можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем.

Обов’язкова умова для цього — реєстрація в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Кожен пацієнт може це зробити, уклавши декларацію з сімейним лікарем або зареєструвавшись у системі на прийомі в будь-якого іншого лікаря. МОЗ радить під час наступного візиту до сімейного лікаря, переконатися, що ваші данні внесені у ЕСОЗ, щоб у разі необхідності не витрачати на це часКрім того, у рецептах вказуватимуть діючу речовину, а не конкретну назву препарату. Його пацієнт зможе вже самостійно обрати в аптеці з наявного переліку, орієнтуючись на власний бюджет.

Як придбати антибіотики під час дії перехідного періоду

Нововведення про електронні рецепти з 1 серпня почне працювати лише в медичних закладах, що вже працюють з ЕСОЗ.

У закладах, які ще не підключені до ЕСОЗ, лікарі виписуватимуть паперові рецепти.

Також паперові рецепти виписуватимуть у лікарнях, що знаходяться на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях.

Якщо пацієнт отримав електронний рецепт, проте в аптеки, до якої він звернувся, немає технічної можливості відпускання рецептурного препарату в ЕСОЗ, аптечний працівник може здійснити відпускання препарату шляхом використання інформаційної довідки. Її лікар буде надавати одночасні із оформлення електронного рецепту.

Для цього інформаційна довідка має бути завірена особистим підписом та печаткою лікаря, який сформував призначення.

Шосткинський місцевий центр з надання БВПД

#БПД