Чи можна ловити рибу на орендованих ставках?
Відповідно до ст. 46 Водного кодексу України, водокористування може бути двох видів - загальне та спеціальне.
Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів (ст. 47 Водного кодексу України).
На водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об'єкт в оренду.
Водокористувач, який узяв водний об'єкт у користування на умовах оренди, зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об'єкті, наданому в оренду.
Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень.
Умови загального водокористування передбачаються договором оренди або окремим додатком до нього.
Громадяни, перед тим, як здійснювати рибальство в орендованому іншими особами ставку, повинні з’ясувати, чи є обмеження щодо загального водокористування на даному водному об’єкті, ознайомитись з цими обмеженнями.
На території Ямпільської селищної ради на даний час перебувають в оренді 6 водних об’єктів:
- ФОП Отрошок Микола Миколайович – 4,1785 гектара,
- ФОП Костюченко Олександр Володимирович – 41,0667 гектара,
- ФОП Головач Руслан Михайлович - 10,7141 гектара,
- ФОП Дригус Артур Андрійович – 22,6083 гектара,
- ТОВ «Фіш Плюс» - 35,0246 гектара,
- ФГ «Водолій» (Осипок Л.П.) – 12,5400 гектара.