16 днів проти насильства

Дата: 25.11.2022 17:21

Фото без описуПовномасштабне вторгнення рф в Україну загострило чимало проблем українського суспільства: низький рівень доходів, корупцію, безробіття та втрату місця проживання.

Це лише невелика частина викликів, з якими стикнувся наш соціум. Таке соціальне напруження призводить до чвар і негараздів всередині сімей, які можуть переходити в насилля.

Випадки фізичного, психологічного й іншого тиску існували і раніше, проте зараз потерпілі рідше звертаються по допомогу – мовляв, є важливі проблеми. Війна, яка наразі триває в Україні, не викреслила з нашого життя домашнє насильство.

З метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок щорічно з 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів проти насильства».

Період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня ­-  Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня -  Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня - Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Таким чином, майже кожен день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь –які форми насильства є порушенням прав людини.