Ямпільська громада
Сумська область, Шосткинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційне повідомлення

Дата: 05.01.2023 09:44
Кількість переглядів: 179

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення щодо реорганізації Воздиженського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Степненського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Шатрищенського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Імшанської загальноосвітньої школи           І-ІІІ ступенів Ямпільської селищної ради Сумської області, затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд сесії Ямпільської селищної ради

1. Найменування організатора громадського обговорення – Ямпільська селищна рада.

2. Мета: врахування думки жителів Ямпільської селищної територіальної громади щодо реорганізації Воздиженського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Степненського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Шатрищенського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Імшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ямпільської селищної ради Сумської області.

Відповідно до пункту 30 частини першої статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

3. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

На території Ямпільської селищної територіальної громади функціонує 6 закладів загальної середньої освіти та 1 філія, у яких навчається 709 школярів:

Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 – 239 учнів;

Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – 290 учнів;

Шатрищенський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад – 58 учнів;

Воздиженський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад – 39 учнів;

Степненський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад – 25 учнів;

Імшанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – 36 учнів;

Усоцька філія Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – 22 учні.

Головне в закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навички спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навички, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності, бо тільки в учнівському середовищі в дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми.

Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу освітньої субвенції та утримання таких шкіл (оплата енергоносіїв та заробітної плати технічному персоналу здійснюється громадою з місцевого бюджету). Переведення дітей до більших шкіл забезпечить покращення умов навчання завдяки вивільненим коштам.

Воздвиженський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області розташований у с. Воздвиженське. Приміщення закладу введено в експлуатацію у 1972 році, розраховане на 530 місць.

У школі є лише 5 повних класів із наповнюваністю по 5 учнів у 1, 2, 4 класах та по 8 учнів у 5 і 9 класах. У 8 та 11 класах навчається по 4 учнів. У школі зовсім відсутні 3, 6, 7 та 10 класи.

Степненський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа   І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області розташований у с. Степне. Приміщення закладу введено в експлуатацію у 1978 році, розраховане на 390 місць.

У школі тільки один повний клас (5 учнів). У інших класах навчається від 1 до 3 учнів. 6 клас взагалі відсутній.

Шатрищенський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області розташований у с. Шатрище. Приміщення закладу введено в експлуатацію у 1973 році, розраховане на 530 місць.

У школі є 7 повних класів. У 3 класі навчається 4 учні, у 7 класі - 3 та у 10 класі - 4. Зовсім відсутній 11 клас.

Імшанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Ямпільської селищної ради Сумської області розташована в с. Імшана. Приміщення закладу введено в експлуатацію у 1976 році, розраховане на 156 місць.

У школі є лише 4 повні класи з наповнюваністю по 5 учнів у кожному. У 2, 3, 9, 10 та 11 класах навчається від 2 до 4 учнів. Зовсім відсутні 1 та 4 класи.

Наявність неповних класів у вищезазначених закладах загальної середньої освіти збільшує видатки на виплату заробітної плати педагогам.

Також потребують поточного та капітального ремонту приміщення закладів, оскільки вони не відповідають сучасним державним будівельним нормам та санітарному регламенту закладів освіти.

На сьогодні єдиним оптимальним завданням у вирішенні проблеми є реорганізація закладів загальної середньої освіти (утворення філій) та організація підвезення учнів до опорного закладу - Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Ямпільської селищної ради Сумської області. Учнів планується підвозити до опорного закладу шкільними автобусами.

Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу закладів, провівши засідання робочої групи, виносимо на громадське обговорення питання реорганізації Воздвиженського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Степненського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Шатрищенського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Імшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ямпільської селищної ради Сумської області та затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд сесії Ямпільської селищної ради.

Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення цього питання.

Формат проведення громадського обговорення: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення в приміщеннях Воздвиженського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Степненського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Шатрищенського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ямпільської селищної ради Сумської області, Імшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ямпільської селищної ради Сумської області громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективами ЗЗСО.

У разі карантинних обмежень, спричинених поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 41200, Сумська область, смт Ямпіль, бульвар Ювілейний, будинок 1, відділ освіти, молоді та спорту Ямпільської селищної ради або на електронну адресу: yamp.dity1@ukr.net.

До участі в обговоренні запрошуються мешканці с. Воздвиженське,               с. Степне, с. Шатрище, с. Імшана Ямпільської селищної територіальної громади у термін з 01 січня по 31 грудня 2023 року.

6. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 41200, Сумська область, смт Ямпіль, бульвар Ювілейний, будинок 1, відділ освіти, молоді та спорту Ямпільської селищної ради, електронна адреса: yamp.dity1@ukr.net.

7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Проценко Олег Васильович – начальник відділу освіти, молоді та спорту Ямпільської селищної ради.

8. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених у ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Ямпільської селищної ради.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь