І знову про децентралізацію

20 грудня до Ямпільської селищної ради завітала регіональний консультант з юридичних питань у Сумській області Мельник Ніна Михайлівна. Вона ознайомила колектив ради з реформою децентралізації в Україні і, конкретно, в Сумській області. Селищний голова Наталія Миколаївна Цибулько на прикладі Дружбівської ОТГ пояснила в чому проблема Ямпільської селищної ради, яка не ініціює об’єднання.

Ніна Михайлівна згодилася, що з усіх громад лише в Ямпільській селищній раді не прораховується бюджет, який був би «повноцінним». Але треба думати про те, як покращити ситуацію, адже реформа децентралізації йде до своєї завершальної стадії – повороту назад не буде.

Наостанок Ніна Михайлівна наголосила, що децентралізація для більшості громад є прийнятною. Тому побажала ще раз все прорахувати і, якщо села прагнуть об’єднатися в одну громаду, то вирішити питання про внесення змін в   територіальний поділ, який стосується об’єднаних територіальних громад району.