Повідомлення про намір отримати дозволи на викиди забруднюючих речовин  в атмосферне повітря від стаціонарних джерел

Дата: 16.11.2023 13:31

Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» (ДП «Ліси України» - філія «Свеське лісове  господарство») має намір отримати дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел.

Юридична адреса суб’єкта господарювання: Україна, 01601, м. Київ, вул. Шота Руставелі, буд. 9-А,               тел.: (044) 2356129; e-mail: info@e-forest.gov.ua; код ЄДРПОУ суб’єкта господарювання: 44768034.

Юридична адреса відокремленого підрозділу: Україна, 41226, Сумська обл.., Шосткинський р-н,               смт. Свеса, вул.. Дачна, 24; тел.: (05456)6-26-12; e-mail: svesales@ukr.net; код ЄДРПОУ філії: 44923966.

Стаціонарні джерела викидів розташовані в межах майданчиків структурних підрозділів філії:

• Олинське лісництво (Сумська обл.,  Шосткинський  р-н., с. Олине, вул. Лісна, 2);
  • Прудищанське лісництво (Сумська обл.,  Шосткинський  р-н, с.Прудище, вул. Партизанська, 42);

Мета отримання дозволів на викиди для існуючих об’єктів – зміна юридичної особи. Відповідно до ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про охорону атмосферного повітря», об’єкти належать до ІІ-ї групи. Відповідно до вимог ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», діяльність, яка проваджується на майданчиках, не підлягає оцінці впливу на довкілля.

На території майданчика Олинського лісництва експлуатується котел твердопаливний «Solitec-30» (паливо - дрова, відходи деревини). При функціонуванні обладнання, в атмосферу викидаються забруднюючі речовини (т/рік): оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) – 0,0615, оксид вуглецю– 0,615, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок – 0,088, азоту (1) оксид (N2O) – 0,00123, метан – 0,00154, вуглецю діоксид – 31,717, неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) – 0,01384.

На території майданчика Прудищанського лісництва експлуатується котел твердопаливний «MARTEN MC-33» (паливо - дрова, відходи деревини). При функціонуванні обладнання, в атмосферу викидаються забруднюючі речовини (т/рік): оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) – 0,0738, оксид вуглецю– 0,738, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок – 0,105, азоту (1) оксид (N2O) – 0,00148, метан – 0,00185, вуглецю діоксид – 38,060, неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) – 0,01661.

Розробка заходів щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не передбачається. Перевищення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин відсутні, тому: заходи щодо скорочення викидів не розробляються; природоохоронні заходи щодо скорочення викидів не передбачаються. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають вимогам Наказу Мінприроди України №309 від 27.06.2006р.

Зауваження та пропозиції від громадськості щодо видачі дозволів на викиди просимо надсилати (протягом 30 днів з дня опублікування даного повідомлення) до Сумської обласної військової адміністрації за адресою: 40000, Сумська обл., м. Суми, майдан Незалежності, 2, тел. (0542) 78-27-85, е-mail: mail@sm.gov.ua.