До уваги!

Дата: 05.12.2023 09:57

Шановні платники податків!

За оперативними даними по Ямпільській селищній територіальній громаді станом на 01.11.2023 обліковується податковий борг на загальну суму 971,7 тис.грн. (без безнадійних боргів).

Із наявного податкового боргу 56,7 % (550,9 тис.грн.) становить заборгованість фізичних осіб – громадян, які зареєстровані або є власниками майна на території Ямпільської селищної територіальної громади. Зокрема це заборгованість по таких податках як:

• єдиний податок;
  • орендна плата;
  • земельний податок;
  • податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Фінансування значної частини видатків, пов’язаних з життєдіяльністю територіальної громади, здійснюється за рахунок саме сплати податків фізичними особами. Тобто наявність достатнього фінансування на утримання шкіл, дитячих садків, здійснення благоустрою населених пунктів та інші видатки на соціальний та економічний розвиток громади залежить у значній мірі від відповідальності кожного платника податків.

Додатково повідомляємо, що для погашення податкового боргу Ямпільська селищна рада буде звертатись до контролюючих органів.

З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Шановні платники податків, сплатіть борги! Пам’ятайте, кожна сплачена гривня піде до бюджету громади.