Про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2024 рік

Дата: 22.01.2024 10:10

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель (п. 289.2 ст. 289 ПКУ).

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомляє, що значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік становить 1,051.

Для визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки власникам землі і користувачам землі необхідно замовити у Відділі «Центр надання адміністративних послуг» Ямпільської селищної ради або  замовити послугу онлайн через Е-сервіс ДЗК чи портал Дія за допомогою електронного цифрового підпису починаючи з 16 січня 2024 року. Дана послуга є безкоштовною.

Для того щоб замовити витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки потрібно мати документ, що посвідчує право власності (користування) на земельну ділянку і документ, що посвідчує особу або документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (довіреність). Для заповнення заяви необхідні такі дані:

1. кадастровий номер земельної ділянки;
  2. місце розташування земельної;
  3. категорія земель;
  4. цільове призначення земельної ділянки відповідно до класифікатору видів цільового призначення земель;
  5. площа земельної ділянки.

Дані з нормативної грошової оцінки земель використовуються для сплати податків та орендної плати за земельні ділянки, а також для укладання угод до договорів оренди землі.