Ворог використовує в Україні касетні боєприпаси. Чому вони такі небезпечні Чому касетні боєприпаси заборонені?

Дата: 07.03.2024 10:59

Касетні боєприпаси - це авіабомби, артилерійські снаряди або ракети, які замість одного великого вибухового снаряда містять десятки або навіть сотні менших суббоєприпасів.

Це можуть бути міни або снаряди різного призначення (протитанкові, протипіхотні, запальні, хімічні).

Після запуску касетна бомба або ракета гальмує у заданій точці та розкидає мініснаряди по великій площі - розміром з одне або два футбольних поля. Це дозволяє одній бомбі-носію знищити безліч цілей замість однієї.

Касетні боєприпаси загрожують цивільному населенню з двох причин:

По-перше, вони вражають широку площу, не відрізняючи солдатів від мирних жителів.

По-друге, не всі мініснаряди вибухають одразу при ударі. До чверті суббоєприпасів можуть залишатися на землі й становити небезпеку цивільному населенню протягом місяців, років або навіть десятиліть після конфлікту.

Деякі мініснаряди мають яскраве забарвлення або виглядають як кульки чи циліндри, приваблюючи дітей. Через невеликий розмір снаряди можуть не помітити фермери, які обробляють поле.

Саме тому застосування касетних бомб у населених районах вважається тяжким порушенням міжнародного гуманітарного права. Це заборонене конвенцією про касетні боєприпаси 2008 року.

Виявивши вибухонебезпечний пристрій:

– негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту за номером 101 або 102;

– не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей;

– припиніть всі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;

– не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

– дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

Будьте уважними та не ризикуйте життям. Бережіть себе!Фото без опису

Відділ забезпечення заходів з попередження

НС та ЦЗ у Шосткинському районі центру

забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Сумській області