Ямпільська громада
Сумська область, Шосткинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Обережно: підробки!  

Дата: 04.02.2025 15:48
Кількість переглядів: 71

 Фото без опису   Останнім часом збільшилась кількість місць стихійної торгівлі пестицидами з порушенням санітарно-гігієнічних правил та відсутністю документів, які посвідчують якість препаратів. Чим фальсифікат відрізняється від оригінального продукту?

              Показники, за якими вирізняють фальсифікат це: склад продукту, упаковка, якість і чистота діючої речовини, якість і стабільність формуляцій, параметри забруднення, параметри домішок, а головне — вплив на довкілля та здоров’я людей і тварин.  На відміну від зареєстрованих продуктів, які перед тим, як потрапити на ринок, піддаються ретельній перевірці, нелегальні пестициди жодним чином не перевіряються та не є придатними до використання. Нема жодних гарантій, що вміст підробленого препарату відповідає тому, що написано на його етикетці. Препарат може мати шкідливі наслідки для сільськогосподарських культур, людського здоров’я й життя, а також довкілля.. У харчових продуктах, сировина яких оброблялася підробленими пестицидами, можуть бути шкідливі залишки, які потрапляють з продуктами до споживачів.  Існування ринку фальсифікованих пестицидів зводить нанівець намагання держави забезпечити розвиток сільськогосподарського сектору економіки та сформувати цивілізований ринок засобів захисту рослин.

           Основні види підробок: відсутність діючої речовини в імітації препаративної форми; зниження вмісту діючої речовини; продаж замість препарату невідомих речовин.

 При придбанні пестицидів необхідно особливу увагу звертати на упаковку. Вона повинна бути заводською. На ній мають бути вказані: діюча речовина, назва препарату, номер ДСТУ і партії, вага і дата виготовлення, термін придатності, найменування фірми виробника і його адреса. Крім цього, на кожній упаковці вказується культура та об’єкти обробки, для яких призначений пестицид, способи і норми, кратність використання препарату, строки очікування, заборони та обмеження їх використання, заходи безпеки під час роботи Препарати повинні бути внесені в офіційні виданння “Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні” та «Доповнення до переліку…».

            Підприємства, фірми, що реалізують препарати, повинні мати сертифікати якості на продукцію. Обов’язково збережіть касовий (товарний) чек та упаковку. В ньому повинні бути вказані: назва підприємства або прізвище продавця, найменування товару, його ціна, дата продажу.

           Радимо користуватися послугами спеціалізованих магазинів та відомих фірм, що добре себе зарекомендували на ринку пестицидів.

Антон БОГУЦА, головний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь