Пам'ятаємо...

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Щорічно 14 грудня, згідно з Указом Президента України від 10 листопада 2006 року № 945/2006, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, у результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, становила 50 мільйонів кюрі, що в 30–40 разів більше, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.
До виконання робіт, пов’язаних з усуненням самої аварії та її наслідків, були залучені понад 600 тисяч осіб з числа військовослужбовців, працівників органів внутрішніх справ, а також інших військових формувань, працівників державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, серед яких були і наші земляки.
Сьогодні на території Ямпільської громади проживає 19 ліквідаторів, категорії 1 (особи з інвалідністю) 5 осіб, категорії 2 – 9 осіб, категорії 3 – 5 осіб.
Зараз, коли Україна чинить спротив російському вторгненню, а окупанти погрожують усьому світові новою ядерною катастрофою, подвиг українських ліквідаторів набуває особливої ваги. Україна як ніхто знає ціну радіаційної безпеки і зробить усе, щоб подібного до Чорнобильської катастрофи більше не сталося.
Ми дякуємо вам за силу духу, відвагу й відданість своєму обов’язку.
Пам’ятаємо тих, хто вже не з нами.
Підтримуємо тих, хто й сьогодні несе на собі тягар наслідків тієї катастрофи.
