Виїзна робота комісії

27 січня 2020 року комісія, створена розпорядженням селищного голови здійснила виїзд в с. Ростов. Метою комісії була перевірка фактів, викладених у колективному зверненні мешканців села. Жителі скаржилися на негативну ситуацію, яка склалася в населеному пункті з тих пір як почав свою діяльність з виробництва деревного вугілля гр. М. Нагадуємо, що у 1995 році отриманий державний акт на право постійного користування землею в с. Ростов загальною площею 1,25 га для будівництва виробничих приміщень сільськогосподарським кооперативом «Імпульс». У зверненні від 54 мешканців зазначено, що від діяльності підприємця у них «погіршується здоров’я, загострюються хронічні захворювання». Їдкий дим негативно впливає і на наймолодших мешканців села, спричиняючи сильний кашель, нудоту, головні болі.

Під час роботи  комісії були присутні 20 мешканців населеного пункту, дільничний інспектор поліції Максим  Хомутов. Власник виробничих приміщень гр. Микола Московко, хоча і обіцяв бути, але за п’ять хвилин до прибуття комісії виїхав, зазначивши по телефону, що захворів.

На момент перевірки працювали дві печі кустарного виробництва – цистерни. Одна піч, в якій проходив процес піролізу, дуже сильно диміла, розповсюджуючи їдкий біло-жовтий дим на значну територію.

Присутні мешканці зазначили, що бувають моменти коли всі печі працюють, то за димовою завісою не видно предметів. А ще розповіли, що весь одяг, предмети вжитку просякнуті димом; сажа і попіл восени встеляли городину, яку довго треба було відмивати, щоб вживати у їжу.

Селищний голова пообіцяла підготувати матеріали до контролюючих і правоохоронних органів ( це їх компетенція) з проханням сприяти у детальному вивченню проблеми та  закриттю виробництва деревного вугілля.

 

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *