День партизанської слави
22 вересня український народ відзначає державне свято – День партизанської слави, вшановуючи величезний внесок народних месників у перемогу над нацистськими загарбниками.
Сумщина стала колискою партизанського і підпільного руху. Великий партизанський загін під командуванням С.А. Ковпака наносив відчутні удари ворогові, псуючи їх майно, підриваючи залізні дороги, мости, техніку… Німці страшенно боялися партизанів і тому всю жорстокість виливали на мирних мешканців за те, що вони були зв’язані з партизанами. Історія не замовчує страшенні нелюдські тортури, яким фашисти піддавали партизанів і підпільників, а також їх родичів. Свідченнями їх «боротьби» з партизанами стали спалені заживо мирні люди у багатьох селах і хуторах, вщент зруйновані і спалені села і містечки.
Але непокірний дух, сила волі, мужність і героїзм народних месників був незламний. Перемогу здобули спільною з регулярною армією боротьбою!
У цей день вдячні мешканці селища зібралися на урочистий мітинг з нагоди відзначення Дня партизанської слави біля обеліску нашим землякам, командирам партизанського загону «За Батьківщину» Красняку, Гнибіді та Макаренку.
З глибоким сумом і величезною вдячністю хвилиною мовчання вшанували полеглих героїв у Другій світовій війні.
Вічна пам'ять полеглим бійцям!
Слава воїнам–визволителям, воїнам-переможцям, воїнам-захисникам!!!
Слава гідним нащадкам наших геройських дідів і прадідів!
Хай буде мир на нашій українській землі!
Щастя, добра, затишку, здоров’я і достатку всім родинам!
Зі святом, дорогі земляки!